Svět energetické soběstačnosti - až 100% nezávislost

Staňte se částečně nebo zcela energeticky nezávislými na distributorech elektrické energie, naše kombinované inteligentní systémy to dokáží.

Ostrovní elektrárny nebo-li ostrovní systémy, jsou vhodné pro objekty  které nemohou být propojeny s distribuční elektrickou sítí, jsou označovány jako ostrovní nebo také off-grid. Svoje uplatnění nalézají především tam, kde není možné  zbudovat klasickou veřejnou přípojku elektrické energie (chaty, chalupy, RD a pod) nebo v mobilních instalacích (karavany, lodě, mobilní domy, mobilní buňky atd.).

Výkony ostrovních systémů mohou být až po stovky kilowatů. Vždy je lépe ostrovní systém dimenzovat  přímo na míru tak, aby dokázal zabezpečit potřebnou dodávku el. energie a zároveň byl co nejvíce ekonomický. Druhým, neméně důležitým kritériem je použití vysoce kvalitních komponent s těmi nejlepšími parametry, nejlépe od jednoho výrobce. Jednotlivé komponenty jsou tak vzájemně perfektně sladěny a garantují Vám tak nejen maximální dodávku elektrické energie, ale i spolehlivost na dlouhá léta.

Nevyhazujte proto peníze oknem za levné sestavy, raději peníze rozumě investujte do systému, který bude opravdu fungovat.

Zaujal Vás Ostrovní systém?

Nechte si poradit od odborníků! Specializujeme se na ostrovní systémy již více než 25 let. Uděláme přesný rozbor Vaší spotřeby. Pokud máte zájem o hybridní aplikaci, neváhejte nás kontaktovat.

Více informací o Ostrovním systému čtěte níže!

Kombinované systémy Slunce a Vítr mají značnou výhodu v tom, že kombinovaný Ostrovní systém se výborně doplňuje a dochází tak k větší a stálejší dodávce elektrické energie. Z pravidla, když fouká – méně svítí a naopak. Další výhodou kombinace v ostrovním systému je i to, že větrná elektrárna má více využití v zimních měsících a fotovoltaická elektrárna zase v měsících letních. Zásadní výhodou je i to, že kombinací více zdrojů zároveň klesá cyklování akumulátorovny(baterií) a tak se značně prodlužuje její životnost.

Mezi naše reference patří i několik soběstačných domů, které jsou plně využitelné po celý rok a zcela mimo inženýrské sítě.

INTELIGENTNÍ OSTROVNÍ SYSTÉM V HYBRIDNÍM SPOJENÍ

Nejdokonalejší systémy pro rodinné domy a firmy se nazývají Hybridní, kdy je plně využita energie z více obnovitelných zdrojů a síť zůstává pouze jako záloha při nedostatku elektrické energie z větru a slunce po delší dobu, dobu větší než záloha v bateriích. Stejně tak může být zálohou dieselagregát s automatickým startem, o přepínání mezi bateriemi a sítí se pak stará jednotka, která dokáže přepínat během 20 milisekund, přepnutí tak nepozná ani stolní počítač. Celý systém pracuje zcela automaticky, s maximální účinností a maximálně komfortně takřka s nulovou údržbou. Pouze v případě využití agregátu je třeba dolévat benzín nebo naftu.

Každý dům má jiné nároky na spotřebu elektrické energie, proto je třeba systém navrhovat dle potřeby každé rodiny a představ klienta přímo na míru tak, aby byla zajištěna co největší míra soběstačnosti.

Druhou variantou hybridního systému je systém pracují i v režimu ON-Grid, které jsou pevně spojeny s veřejnou sítí a zároveň mají akumulátorovnu. Základní systém je využit při instalaci větru a převážně fotovoltaiky v režimu on-grid, kdy se do baterií ukládají pouze přebytky elektrické energie a ty jsou využívány večer pro spotřebiče a osvětlení. K dříve instalovaným fotovoltaickým elektrárnám je možné doinstalování hybridního měniče s akumulátory pro využití přebytků elektrické energie, které jdou zbytečně do rozvodné sítě takřka zadarmo. Další výhodou v případě instalace kvalitního systému s Backup jednotkou získáte i Anti-blackout řešní.

Akční sestava s dotací Nová zelená úsporám

Ostrovní/Hybridní Fotovoltaická elektrárna 3,12 kWp s automatickou podporou sítě nebo dieselagregátu

Pouze PREMIOVÉ komponenty. Cena na klíč od 235 953Kč vč.DPH15%

Ostrovní/Hybridní Fofovoltaická elektrárna 3,12 kWp s automatickou podporou sítě nebo dieselagregátu

  • Výkon 3,12kWp – 1/f zapojení Typ podpory C.3.6 Výše dotace 100 +5 tis.Kč
  • Maximální výkon 3,2 kWp
  • Roční produkce max.3300 kWh
  • RD s 1/f připojení
  • Anti-blackout systém
  • Vysoce variabilní řešení
  • Jednoduché připojení větrné elektrárny
  • V kombinaci s větrnou elektrárnou až 100% soběstačnost
  • Baterie Pb, Li-Ion , LiFePO4

Pouze PREMIOVÉ komponenty. Cena na klíč od 235 953Kč vč.DPH15%

Cena základní instalace, 12ks FV modulů vedle sebe v 1 nebo 2 řadách na výšku, Pb baterie Hoppecke 3150 cyklů 50%D.O.D., kabeláž 2x25m, doprava do 100km, Instalace na klíč, odborný posudek a projektová dokumentace, vyřízení žádosti Nová zelená úsporám. Záruka 12 let na FV panely a konstrukci, 5 let na měnič, 5 let na odbornou montáž. Námi dodané prémiové fotovoltaické panely jsou s životností 35+ let.

Další výkonové varianty na poptání. Navrhneme systém na míru dle Vašich potřeb a zajistíme tak, aby byl systém maximálně ekonomický.

Další služby:

Fotovoltaická elektrárna

Fotovoltaická elektrárna pro rodinné domy s dotací

Oblast podpory NZÚ C.3.4 – C.3.6 – FV systém s využitím tepelných přebytků a akumulací elektrické energie

SOLAR KERBEROS

Fotovoltaický ohřev vody SOLAR KERBEROS

Oblast podpory NZÚ C.3.3 – FV systém pro přípravu teplé vody s přímým ohřevem

Fotovoltaicka elektrárna pro firmy a průmyslové haly s dotací OPPIK

Fotovoltaické instalace na střechy firem, větších objektů, výrobních hal nebo zastřešení parkovacího stání – tzv. CARPORT. Výkon od desítek kWp.

Poptávkový formulář

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš e-mail (vyžadováno)

Předmět

Telefon

Typ objektu

Střešní krytina

Typ střechy

Vytápění

Využitelná plocha (rozměry A x B nebo m2)

Požadovaný výkon (kWp)

Přibližná roční spotřeba (kWh)(kWp)

Cena nakupované elektřiny

Mám zájem o systém:

Doplňující informace: